Dijital Panoromik Röntgen

Kliniğimizde diş ve ağız sağlığında  durum tespiti için radyografi çok önemli bir yere sahiptir. Röntgenler kullanılarak diş hekimlerimiz dişlerdeki ve çenedeki sorunların teşhis eder.
Kliniğimizde en gelişmiş teknolojiyle yapılan dental radyografi, muayene esnasında gözle fark edilemeyen kemik kaybı ,çürük ve kök kanalındaki problemlerin tespit edilmesinde sıklıkla kullanılır. Dental röntgenler kullanılarak Ortodontik tedavi ve implant yerleştirilmesinde yardım alınır.

Dijital Panoramik Röntgen

Panoramik röntgen ile tüm dişler ve çene kemiği 360 derece olarak ve daha az ışın alarak görüntülenir. Teknolojinin gelişmesiyle yeni çıkan ve kliniğimizde hali hazırda kullanılan dijital sistemler ile yüksek kalitede görüntüler çok zararsız bir  radyasyon miktarıyla alınır.

Panaromik röntgen ile alt ve üst çenenin yanında tüm dişlerde olan bir çok rahatsızlığın tek bir filmde görülmesini sağlayan röntgen filmleridir.

Panaromik röntgen neden gereklidir?

  • Tedavi planlamasının daha hızlı ve eksiksiz biçimde yapılmasına yardımcı röntgen filmleridir.
  • Panaromik röntgen, çene ve dişlerde gözle görülemeyen çürük, kist ve tümör gibi oluşumların teşhisinde gereklidir.
  • Çene ve dişlerle ilgili operasyonlardan önce hekimin görmesi gereken bir röntgendir. Çünkü bu röntgenler tedavi uygulanacak alanı geniş bir şekilde gösterir ve operasyonun başarısını arttırır.

Panaromik röntgenin avantajları nelerdir?

  • Panaromik röntgen bir çok diş çürüğü, çenelerdeki kistik ve tümoral oluşumlarla ilgili erken teşhis olanağı sağlar.
  • Tüm dişlerin görüntüsü tek bir röntgen üzerinde görülebilir.
  • Tüm dişlerin görüntüsünün alınmasıyla erken teşhis ve tedavi olanağı sağlar. Bu sayede hem zamandan hem de tedavi maliyetlerinden tasarruf sağlanır.
  • Panoramik röntgen tüm dişlerin ve çene kemiğinin daha az ışın alarak birlikte görüntülendiği bir tomografik röntgen çeşididir. Dijital sitemin kullanılması görüntü kalitesini artırmakta ve kişinin aldığı radyasyon miktarını belirgin şekilde azaltmaktadır.

Yaptığımız Uygulamalardan Örnekler

 Diğer Tedavilerimiz